Ankara Kuruyemiş Mahsulleri

Ankara kuruyemiş dağıtımının tek adresi Hacıbaba Kuruyemiş olarak bugün size bilgilendirici ve bir o kadar da zevkli bir yazı hazırladık. Ülkemizde yetişen birbirinden özel ve güzel kuruyemişlerin halk arasında bilinmeyen özelliklerini ve faydalarını sizler için listeleyeceğiz. Ankara kuruyemiş firması olarak yakından ilgilendiğimiz bu konuda siz değerli okurlarımızın da bilgi sahibi olmasını istiyoruz.

Diyetlerimizde, akşam sohbetlerimizde, açlık krizlerimizde ve atıştırmalık keyiflerimizde yanımızda olan kuruyemişlerin sağlığa pek çok faydası bulunuyor. Herkes kuruyemişler hakkında pek çok bilgi edinse de kuruyemişlerin pek bilinmeyen ama oldukça ilginç özellikleri bulunuyor. İsterseniz gelin tek tek bu süper besinlerin bilinmeyen özelliklerine birlikte incelemeye başlayalım.

Ankara Kuruyemiş Ürünlerinin Bilinmeyen Özellikleri

Ülkemizde yetişen birbirinden özel ve güzel kuruyemişlerin halk arasında bilinmeyen özelliklerini ve faydalarını sizler için listeleyeceğiz.

1. SUSAM

Çoğu kişi susamı bir kuruyemiş olarak değerlendirmese de bu besinin pek çok gizli özelliği bulunuyor. Atıştırmalık olarak tüketemesek de pek çok gıdanın süsleyicisi ve tamamlayıcısı olan susam ve susam yağından elde edilen tahin adeta gizli kahramanlarımız olarak vücudumuzda rol alıyor.

Susamın hormon düzenleyici yapısı, annelerin daha fazla süt üretmesini sağlıyor. Hormon dengesinin düzenlenmesi tüm fonksiyonlarımızın eksiksiz çalışmasına yardımcı oluyor. Ayrıca içerisindeki lifler de daha rahat bir şekilde yediklerimizi sindirmemizi sağlıyor. Bu açıdan bakıldığında Ankara kuruyemiş ürünleri arasında susam, oldukça geride kalmış fakat hayli faydalı besinlerden birisi.

2. CEVİZ

Beyne benzeyen yapısı ve içerisindeki onlarca besin ile vücudumuza pek çok fayda sağlayan ceviz en çok beyinle alakalı hastalıkları önlemesi ile biliniyor. İçerisindeki pek çok sağlıklı mineral, lif ve protein sayesinde de oldukça dinç, güçlü ve zinde olmamızı sağlıyor.

Fakat en kıymetli Ankara kuruyemiş çeşitlerinden birisi olan cevizin süper besin olmasını sağlayan bir özelliği daha bulunuyor. Hepimizin çokça duyduğu omega 3 yağ asitleri, cevizlerde bulunduğu için bu besin ayrı bir öneme sahip. Vücudumuzda üretilemeyen, ancak ve ancak besin takviyesi ile alabileceğimiz bu yağ asitleri, bildiğiniz üzere balıklarda çokça bulunuyor. Fakat ceviz, bu özel yağ asidini içeriyor ve bu ayrıcalığı ile de en gözde kuruyemişlerden birisi olmayı başarıyor.

3. ÇEKİRDEK

Diğer kuruyemişlerin aksine daha küçük boyutlu olması ve az az yenilmesi, çekirdeğin sahip olduğu yararların göz ardı edilmesine sebep oluyor. Fakat çekirdek de en az diğer Ankara kuruyemiş çeşitleri gibi oldukça faydalı özelliklere sahip. Genel olarak diğer kuruyemişler gibi sağlıklı yağlardan oluşan çekirdek, bu açıdan vücudumuzun enerji depolarının dolmasına ve hormon dengemizin düzenlenmesine yardımcı oluyor.

Aynı zamanda çekirdek, içerdiği mineraller sayesinde kaslarımızı, kalbimizi ve iç organlarımızı koruyor. Lifli yapısı sayesinde sindirime yardımcı oluyor ve günlük hayatımızı kolaylaştırıyor. Herkesin iştahla tükettiği ve bağımlılık haline getirip bırakamadığı çekirdekler aslında oldukça yararlı besinlerden bir tanesi. Fakat siz yine de abartıp saatlerce çekirdek tüketmeyin, aksi takdirde akne problemleriyle karşılaşabilir, bel çevrenizde ve vücudunuzda yağ tutumuna sebep olabilirsiniz.

4. ANTEP FISTIĞI

Kuruyemişler arasında en zarif ve eşsiz olanı hangisi diye sorsak herhalde büyük bir çoğunluk Antep fıstığı diye cevap verirdi. Sahip olduğu eşsiz rengi, dillere destan lezzeti, tatlılardaki asaleti ve daha pek çok özelliği ile Antep fıstığı bizim de favorilerimizden. Peki sizler Antep fıstığının yararlarından haberdar mısınız? Diğer kuruyemişlerde olduğu gibi sağlıklı yağlar konusunda önde olan Antep fıstığı en çok antioksidan özelliği ile gözümüze çarpıyor.

Sizler de birbirinden yararlı bu Ankara kuruyemiş çeşitlerinden almak istiyorsanız, Hacıbaba Kuruyemiş’i tercih edebilirsiniz. Hızlı kargo, en kaliteli ürünler, müşteri memnuniyeti ve çok daha fazlası ile internetten kuruyemiş alışverişinin bir numaralı adresinde sizleri bekliyoruz!

Yorum Yaz

Tüm yorumlar yayınlanmadan önce denetlenir.

Popüler Ürünler